Якою повинна бути медична вата

15 января 2015 - vatfarm

 Медична вата – найпопулярніший витратний матеріал, який застосовується при хірургічних операціях, перев'язках, інвазивних лікувальних або діагностичних маніпуляціях, для косметичних цілей. Для медичної вати дуже важливий фактор натуральності волокна і метод його обробки, оскільки від цього залежить відсутність алергічних реакцій і запалень, і як результат – швидкість одужання. При покупці звичайної вати в аптеці, мало хто зі споживачів задає собі питання: а в чому ж відмінність між продукцією різних виробників, чому різниця у цінах?

Вату отримують при переробці бавовняного волокна. Існують й інші різновиди вати – віскозна або віскозно-бавовняна. У часи суворих ГОСТ стандартів і контролю вата не могла бути чимось іншим, окрім як «звареною» бавовною, але сучасні стандарти допускають добавки і замінники у виробництві.
 
Пізнавально: Дізнатися істинний склад вати можна самостійно в домашніх умовах:
 
Візьміть вату різних виробників, розмотайте її і покладіть поряд. Придивіться уважно, а підказки нижче допоможуть Вам зрозуміти, в чому відмінності і про що вони говорять:
 
Бавовняна вата: довгі волокна, біла з жовтуватим відтінком, в текстурі є дрібні горошинки.
Віскозна або віскозно-бавовняна вата: абсолютно білосніжний колір, можливо з синім відтінком, а при струшуванні летить пил. Якщо ж вата скрипить при торканні, це може свідчити про наявність оптичних відбілювачів, зокрема діоксину, який є потенційно канцерогенною речовиною.
Регенирована вата (вата зроблена з вторсировини): проглядаються нитки (текстильні відходи), абсолютно білий колір, можливо з синім відтінком, а при струшуванні летить пил.
 
Вата медична буває стерильною і нестерильного. Стерильна вата проходить спеціальну процедуру в печі, де на 100% знищуються всі бактерії, що гарантує безпеку використання при контакті з відкритими ранами. Нестерильна – це вата, яку відразу упаковують без стерилізації.
 
Існує ще один різновид – це кипна вата. Використовують її переважно для проведення хірургічних операцій і для косметичних процедур. Чим вона відрізняється від інших ват? При її виробництві не використовуються будь-які додаткові добавки або речовини, які можуть викликати навіть незначну алергічну реакцію. Продається така вата тільки під спеціальне замовлення у виробника.
 
В залежності від призначення медичну гігроскопічну вату підрозділяють ще на такі види:
 
Очна – виготовляється з бавовняного волокна I сорту і характеризується найвищою абсорбуючою здатністю (поглинанням) і капілярністю. Для такої вати використовується довговолокниста бавовна, що дозволяє виключити появу «ватного пуху» при використанні цієї вати.
Хірургічна – відрізняється високим ступенем прочісування, що гарантує відсутність домішок. Ефективно вбирає і утримує вологу, легко ділиться на шари.
Гігієнічна – до такої вати пред'являються менш жорсткі вимоги щодо рівня білизни, наявності вузликів, волокна у неї коротше.
 
За фізико-механічними та хімічними показниками медична гігроскопічна вата повинна відповідати вимогам, зазначеним у таблиці.
 
Якою має бути якісна вата:
 
1. Вата повинна бути виготовлена тільки з 100% бавовни.
2. У ваті не повинно бути грудочок, тобто вона повинна бути гарно прочесаною і легко розшаровуватися.
3. Допускається наявність невеликої кількості волокон-вузликів.
4. Вата повинна бути м'якою і приємною на дотик.
5. Колір вати повинен бути легкого кремового відтінку, білосніжний колір вати з відтінком блакиті свідчить про наявність на волокні оптичних відбілювачів, які легко вбираються через шкіру і можуть викликати алергічні реакції.
6. Нанесена рідина на вату повинна моментально вбиратися, а не стікати.
7. При відриванні вати не повинні утворюватися пил і короткі волокна.
8. Вата не повинна бути вологою.
9. Вата не повинна мати запаху.
 

Вата органічна медична ТМ «Мальва» виготовляється з дотриманням кращих традицій якості. Для виробництва вати використовується високоякісна натуральнасировина, вибілена безпечним методом за допомогою перекису водню, що відповідає європейським стандартам виробів медичного призначення. У процесі виготовлення бавовняного матеріалу не використовуються оптичні відбілювачі і поверхнево-активні речовини, які додають ваті відливу блакитного кольору.
 
Компанія «Ватфарм» протягом 50 років займається виробництвом ватно-марлевої продукції, що гарантує бездоганну якість і безпеку використання. Вся наша продукція має державну реєстрацію, сертифікати відповідності та рекомендований санітарно-гігієнічний висновок.
 
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий