Все про тампони

Останнім часом тампони перетворилися в найбільш популярний засіб жіночої гігієни. Різні жінки цінують різні його переваги, але найбільш цінують за те, що вони дозволяють і в досить делікатний період продовжувати улюблені заняття - танцювати, плавати, бігати і ін Крім цього, багатьом жінкам тампон дає відчуття захищеності, тому що не помітний навіть під самими облягаючим платтям, брюками або купальником. 
А деякі цінують тампони за те, що з ними не страшно «протекти», як це буває при використанні прокладок.
Тампони як засіб жіночої гігієни почали використовувати в Америці і Європі близько 70 років тому. У нашій країні вони з'явилися відносно недавно - близько 10 років тому. Ці кошти прості у використанні і не вимагають ніяких підручних засобів.

З чого виготовляють тампони?
Тампони виготовляють з м'якого матеріалу (найчастіше вати), який добре вбирає вологу. Кілька шарів вати прошивають, скручують і спресовують так, що вони приймають циліндричну форму.
Як правило, кожен тампон має окрему упаковку зі зручним способом відкриття, що дозволяє дотримуватися гігієни при використанні тампонів.

З якого віку дівчина може користуватися тампонами?
Користуватися тампонами може практично будь-яка дівчина, у якої почалася менструація. Якщо виникнуть якісь сумніви або питання, краще звернутися за консультацією до лікаря-гінеколога.

Як правильно підібрати тампон?
Гінекологи рекомендують користуватися тампоном з найменшою впітительной здатністю, яка відповідає інтенсивності виділень в різні дні, (міні - при незначних виділеннях, регуляр - при середніх і супер - при значних виділеннях). Тампони підвищеної поглинаючої здатністю найбільш підходять для перших днів менструації, коли виділення значні. Вони трохи товщі за інші, оскільки містять більше абсорбуючого матеріалу.
Якщо тампон повністю промокає менше, ніж за 4 години, слід користуватися тампонами з більшою поглинальною здатністю. Ароматизовані тампони краще використовувати не часто, особливо, якщо ви схильні до алергії на хімічні речовини.

Як вводити тампон?
Оскільки тампон має невеликий розмір (діаметр близько 1,5 см), то може бути легко введений у піхву без шкоди для здоров'я жінки.
Тампон вводиться в піхву, де, поглинаючи менструальні виділення, збільшується і приймає форму тіла. Він розташовується між піхвовими м'язами і не може самостійно випасти, він також не може піднятися вгору в порожнину матки, оскільки канал шийки матки дуже вузький.
Якщо тампон запровадився правильно, він практично не відчувається. Дискомфорт і протікання можуть з'явитися тільки при неправильному або недостатньо глибокому введенні тампона. У цьому випадку слід видалити тампон, а потім ввести новий. Тому треба пам'ятати, що головне при введенні тампона - вміння розслабити м'язи. Піхва розміщене під кутом до поясниці. Тому треба намагатися правильно вибрати кут введення тампона. Для цього знайдіть комфортну позу, наприклад, стоячи, поставивши одну ногу не невелике піднесення.

Правила введення тампона:
1. Вимийте руки.
2. Дістаньте тампон, розправте шнурок.
3. Необхідно максимально розслабити м'язи, наприклад, стоячи, поставивши одну ногу на унітаз, ванну або стілець.
4. Тампон з мінімальною поглинальною здатністю вводити легше, тому перший раз краще почати з нього.
5. Вставте вказівний палець у заглиблення в кінці тампона.
6. Введіть тампон якомога глибше у піхву. Якщо тампон введено правильно, ви його не будете відчувати.

Як часто треба міняти тампони?
Тампон необхідно міняти кожні 3-4 години. Під час сну, тампонами краще не користуватися, інакше вам буде необхідно ставити будильник, щоб прокидатися для заміни тампона.
Крім гігієнічних і візуальних причин, для своєчасної заміни тампона існує важливе медичне застереження. Використання одного тампона довше, ніж 8 годин, збільшує ризик розвитку синдрому токсичного шоку.

Гігієнічні тампони, при їх правильному використанні дозволять вам жити повноцінним життям, не боячись незручності, та вчиняти всі, що ви задумали, залишаючись при цьому красивою, активною і життєрадісною.