Марля: способи застосування в аптечці і побуті

Медична марля необхідна як в аптечці, так і в побуті... Ця сіткоподібна, бавовняна тканина добре відома кожному. Саме ж слово «марля» має французьке походження, і перекладається з мови оригіналу як серпанок. А свою назву марля отримала на честь маленького містечка Marly-le-Roi (Франція). Тут була розташована фабрика, яка першою налагодила виробництво цієї тканини.
 
Марля володіє унікальними характеристиками і відносно низькою вартістю, завдяки чому вона отримала широке застосування і популярність. Основним споживачем цієї бавовняної тканини сьогодні є медицина, де її використовують як перев'язувальний матеріал. Також марля застосовується в поліграфії, в швейному виробництві для виготовлення допоміжного приклада.
 
Сьогодні виробляють різні види марлі, які відрізняються за ступенем щільністі і розміром. Як перев'язувальний матеріал може бути використана як стерильна, так і не стерильна марля.
 
Споживачеві на замітку
 
Якою має бути якісна марля
 
• Достатньою міцною, щоб накладати фіксуючі пов'язки.
• Гігроскопічною. Крапельки води повинні вбиратися досить швидко і не стікати.
• Не розпадатися на окремі нитки. Навіть найменші частинки, потрапляючи в рану, можуть спровокувати запальну реакцію
 
Марля в домашній аптечці
 
Наявність марлі в домашній аптечці може виявитися незамінною, оскільки її можна використовувати замість бинтів. Наприклад, при травмах, які спровокували рясні кровотечі – і тут не обійтися без стерильної марлі. До того ж Ви самостійно можете нарізати бинти будь-якого розміру і довжини. Марля також стане в нагоді для виготовлення пов'язок, серветок і бинтів. Часто її використовують при виготовленні різних лікувальних компресів.
 
Марля в побуті
 
Марля – незамінна в побуті. Її використовують для приготування їжі, наприклад, кисломолочного сиру. Також марлю застосовують для догляду за маленькими дітьми. Вона дозволяє швидко і ефективно обробляти побутові рани, захищаючи їх від забруднень.
У часи тотального дефіциту марля була незамінною мало не в усіх сферах життя:
• для прасування делікатних тканин;
• в якості дитячих підгузників;
• для проціджування найрізноманітніших рідин;
• для захисту віконних і дверних прорізів від літаючих комах і т. п.
 
Раніше марлю ніхто не викидав, а прали і при необхідності використовували знову і знову. На щастя, ці часи залишилися в минулому, але стара добра марля залишається надійним помічником розсудливої господині і дозволяє заощадити на придбанні дорогих благ цивілізації.